Bizi Arayın +90 546 285 17 05
Bize Ulaşın info@klinikglobal.com.tr
Title Image

Yüz Germe

Anasayfa  /  Yüz Germe
Yüz Germe

Yüz Germe Nedir ?

Yüz germe operasyonunu genel hatlarıyla anlatılacak olursa ;  Kulak üzeri saçlı deriden başlayıp kulak önünden aşağı uzayarak kulak arkasından kulak arkası saçlı deriye dek devam cerrahi kesi ile yüz derisi kaldırılır. Yüzde sarkma oluşturan yüz kaslarını içeren yumuşak doku özel dikişler ile asılır. Derinin fazlalık yapan kısmı uzaklaştırılır.

Böylelikle şakak, yanak ve çene bölgesindeki deri bollukları ortadan kalkar. Ağız kenarındaki gülme çizgilerin derinliği azalır.

Yüz Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır ?

Ameliyat genel anestezi altında yapılır. Yüz germe esnasında göz kapağı estetiği ve boyun germe de yapılabilir.

Yüz Germe Ameliyatı Ne Kadar Sürer ?

Bu nedenle ameliyat süresi 4 ile 7 saat arasında değişebilir.

Yüz Germe Ameliyatı Sonrası İz Kalır mı ?

Kullanılan özel dikiş ve pansuman malzemeleri ile oluşacak izler en aza indirilir. İz en üst ve en alt kısmı saçlı deri arasında olduğundan görünmez. Kulak çevresindeki iz de kulak yüz birleşme hattında olduğunda pek belli olmaz.

Bu ameliyat hedeflenen kişinin çok daha genç görünümlü, daha sıkı bir yüz elde etmek ve kişiye öz güven duygusu kazanmaktır. Yüz germe ameliyatının botoks ve dolgu uygulamaları ile karıştırılmaması gerekmekte olup, cerrahi bir işlem olduğu unutulmamalıdır.

Klinik Global , misafir hasta memnuniyetini ön planda tutarak , “Sağlıklı ve Huzurlu Bir Yaşam ” sloganıyla Türkiye ve Dünya’da farklı bir sağlık anlayışıyla Kişiye Özel Sağlık Danışmanlığı ve Sağlık Turizmi ile yola çıkmıştır.

%d blogcu bunu beğendi: