Bizi Arayın +90 546 285 17 05
Bize Ulaşın info@klinikglobal.com.tr
Title Image

Blog

Anasayfa  /  Uncategorized @tr   /  Rinoplasti Sonrası Gözlük Kullanımı
Rinoplasti Sonrası Gözlük Kullanımı

Rinoplasti Sonrası Gözlük Kullanımı

Rinoplasti Sonrası Gözlük Kullanımı

“Rinoplasti” burun şeklini yeniden oluşturmak için yapılan plastik cerrahi ameliyatıdır. Hastaların çoğu, solunumlarını etkileyen veya estetik nedenlerle sağlık sorunlarını çözmek için rinoplasti yaptırmaya isteklidir. Bununla birlikte, burun estetiği (rinoplasti) sonrası hastalar için yaygın bir endişe güneş gözlüklerinden veya gözlüklerden kaçınma gereksinimi veya kullanımının herhangi bir kötü etkiye sahip olmasıdır.

Bazı insanlar atelin çıkarılmasından önce (rinoplasti sonrası bir hafta) gözlüklerin giyilebileceğine inanırlar, çünkü sert burun yüzeyi burun şeklindeki değişiklikleri engeller diye düşünürler. Ancak, ateli çıkardıktan sonra, ameliyattan altı hafta sonra, özellikle plastik çerçeveli gözlüklerin (burnun üst kısmına tamamen oturacak şekilde) veya güneş gözlüklerini takmamanız önerilir. Burun hala yumuşak olduğu için, rinoplastiden sonra gözlüklerin ağırlığı iyileşen burun kemiklerine baskı uygulayacak ve bu nedenle burun şeklini deforme edecektir. Ayrıca hastaların ameliyattan yaklaşık 6 ay sonrasına kadar uzun süreli gözlük kullanımından kaçınmaları önerilmektedir.

İyileşme döneminde birçok hasta düzeltici gözlük olmadan göremez. Birçoğu lens kullanmak istemiyor ve bazılarının bu tür lenslere alerjisi olabilir. Bu nedenle, zayıf görüşlü hastalar için olası bir çözüm gözlüklerini alnına bantlamaktır. Bu gözlükleri sabitler ve burnun deformasyonu önler. Bu nedenle hastalar rinoplasti sonrası günlük sürüşlerini yaparken veya sürüş esnasında gözlüklerini kullanabilmektedirler. Buna ek olarak, ameliyattan sonra burun iyileşmesini etkilemeden kullanmak için küçük pedlere sahip “ultra hafif gözlükler” vardır.

Sonuç olarak, sorunu ameliyattan önce ve sonra doktorunuzla tartışın. Cerrahı tarafından iyi bilgilendirilmiş bir hasta, bilgisiz olanlardan kesinlikle daha iyi olacaktır. Ayrıca iyileşme sürecinde doktorunuzun talimatlarına uymanız, iyileşme sürecinin yavaşlamamasını ve mümkün olan en kısa sürede normal hayata geri dönmenizi sağlar.

%d blogcu bunu beğendi: