Bizi Arayın +90 546 285 17 05
Bize Ulaşın info@klinikglobal.com.tr
Title Image

Popo Estetiği

Anasayfa  /  Popo Estetiği
Popo Estetiği

Popo Estetiği Nedir ?

Kişinin sorununa bağlı olarak  popo (kalça) bölgesinin vücut ile uyumlu olması göz önünde bulundurularak hasta isteğine bağlı hale getirilmesini sağlar. Yapılan bu ameliyatlarda vücuda uyumlu estetik kalça görünümü olması önemlidir. Bel ve kalça ayrımı belirgin , dik , şekilli , dolgun ve yuvarlak hatlara sahip olması gerekmektedir.

Popo Estetiği Kimlere Yapılır ?

Bu ameliyat küçük-büyük kalça , fazla kilo kaybı / sık kilo alıp vermeye bağlı yaşanan sarkma , düşük kalça , hatları düzensiz görünümsel problem yaşayan hastalar için uygulanabilir.Ameliyat için öncelikle kişinin sağlık durumu göz önünden bulundurularak değerlendirme yapıldıktan sonra hasta beklentisine uygun planlanarak gerçekleştirilir.

Popo Büyütme Ameliyatı (Brezilya Poposu)

Bu ameliyat küçük kalçalar için iki farklı şekilde planlanır. Vücut uygunluğuna göre kişinin sırt , bel ve göbek bölgelerinden alınan yağlar popoya enjekte edilir. Eğer hastada yeterli miktarda yağ bulunmuyorsa bu yöntemin uygulanması mümkün değildir.

Diğer bir yöntem ise silikon popo protezi ile popo büyütme yöntemidir. Kullanılan silikonlar kişi anatomisine uygun hazırlanmış olup kuyruk sokumundan küçük bir kesi ile girilerek popo kaslarının içine yerleştirilmesi sonucu dolgunluk kazanmış,dik ve büyük kalça görüntüsüne kavuşur.Bu protez kişi anatomisine uygun hazırlanmasından dolayı dışarıdan bakıldığında hissedilmez yada dokunulduğunda protez olduğu anlaşılmaz.Protezi yerleştirilmek için atılan kesi kuyruk sokumunda olmasından dolayı gözle görülen biriz kalmayacaktır.

Yağ enjeksiyonu yöntemiyle popo estetiğinin,yağ alınan vücut bölgelerinde incelme meydana getirmesi,özelikle bel ve karın bölgesinde istenmeyen fazla yağ birikiminlerinden kurtulma imkanı sağlaması en belirgin avantajlarındandır.

Popo Küçültme

Popo Küçültme Ameliyatı

Bu ameliyat kilo alırken yağların kalça bölgesinde toplanması sonucu estetik amaçlı kötü bir görüntüye sahip olan hastalar için uygulanır. Estetik açıdan vücut bütünlüğünüzü bozan geniş kalçalara sahipseniz, kalça (popo) küçültme operasyonu için doğru bir adaysınız demektir.

Kalça küçültme amaçlı operasyonlarda, yapısal olarak büyük olan kalça ve basen bölgesindeki fazla yağlar liposuction (yağ alma) yöntemi ile alınır.

Eğer sarkıklık da eşlik ediyorsa, kalça küçültme işlemine kalça dikleştirme de eklenebilir. Yan duruşta düz popo ya da sarkık popo görüntüsü var ise bu alınan yağlar kullanılarak şekilde verilebilir. Böyle geniş kalça görüntüsünden kurtularak dik kalça ve dar basen formunu yakalamış olursunuz.

Popo Germe Ameliyatı

Bu ameliyat kişinin zamanla kilo alıp vermesi , vücut elastik yapısının genetik olarak istenilen formda olmaması , aşırı kilo vermesi sonrası vücutta oluşan sarkık olan kalça için uygulanır. Gevşek deri ve yağ dokusunun gerilerek kalçaya yeni bir estetik görünüm kazandırıldıktan sonra geriye kalan doku alındıktan sonra kalça kemiğinizin hemen üstünden açılan kesi dikilerek birleştirilir.

Popoda deri sarkması şikayeti ile başvuran çoğu hastada, bu sarkmaya uyluk ve bacak sarkmasının da eşlik ettiğini görüyoruz. Böyle durumlarda kalça germe ameliyatı , uyluk germe ameliyatı ile kombine edilerek yapılabilir.

Klinik Global , misafir hasta memnuniyetini ön planda tutarak , “Sağlıklı ve Huzurlu Bir Yaşam ” sloganıyla Türkiye ve Dünya’da farklı bir sağlık anlayışıyla Kişiye Özel Sağlık Danışmanlığı ve Sağlık Turizmi ile yola çıkmıştır.

%d blogcu bunu beğendi: