Bizi Arayın +90 546 285 17 05
Bize Ulaşın info@klinikglobal.com.tr
Title Image

Blog

Anasayfa  /  Meme Estetiği   /  Meme Küçültme Ameliyatı Adayı mıyım
Meme Küçültme

Meme Küçültme Ameliyatı Adayı mıyım

Meme Küçültme Ameliyatı

Meme küçültme ameliyatı için aday mıyım?

Aşırı gelişmiş ve büyük göğüsler sırt, boyun ve omuz ağrısı, uyku sorunları ve hatta cilt rahatsızlıkları gibi istenmeyen sağlık sorunlarına yol açabilir. Fiziksel zorluklardan ayrı olarak, aşırı büyük göğüsleri olan kadınlar genellikle eşit derecede zor bir duygusal yükle de karşı karşıyadır. Sıklıkla bu duygusal duruma eşlik eden öz-bilinç ve güvensizlik haline rastlanabilir. Genellikle bu bile meme küçültme ameliyatını düşünmek için yeterli sebep sayılabilir. Kişinin Vücut Kitle İndeksi (VKİ) 35’in üzerindeyse kişilerden öncelikle kilo vermesi bekleniyor. Ayrıca, prosedür sadece memelerini en az 2 cup ölçüsünde azaltmak isteyen hastalara uygulanmalıdır.

Meme küçültme ameliyatı için uygun olmayanlar için meme dikleştirme tavsiye edilebilir. Sarkma, veya yassılaşmış göğüsleriniz varsa, göğüs kaldırma (mastopexy) göğüslerinize daha genç bir görünüm verebilir. Prosedür bireysel ihtiyaçlarınız ve arzu edilen sonuçlara bağlı olarak, implant kullanımı ile veya kullanılmadan yapılabilir.

Göğüslerin büyüklüğü ile mücadele ediyorsanız, yalnız değilsiniz. Her yıl 100.000’den fazla kadın bu durumla başa çıkmak için tedaviye başvurmakta ve küçültme mamoplastisi olarak bilinen plastik cerrahi prosedürünü başarılı bir şekilde uygulamaktadır. Eğer meme küçültmeyi düşünüyorsanız, birçok konuda soruya sahip olmak normaldir. İlk sorunuz şu olmalıdır: Göğüs küçültme ameliyatının benim için uygun olup olmadığını nasıl bilebilirim?

Meme küçültme ameliyatı için aday olduğunuzu gösteren belirtiler nelerdir?

Aşağıdaki belirtilerden veya koşullardan bir veya daha fazlasını yaşıyorsanız, küçültme ameliyatı için iyi bir aday olarak kabul edilebilirsiniz:

  • Kişinin beden büyüklüğüne oranla çok büyük olan göğüsler.
  • Büyük göğüslerin neden olduğu sırt, boyun ve omuz ağrısı
  • Sıkı sütyen askılarının neden olduğu omuzlardaki izler
  • Meme boyutuna bağlı duruş bozukluğu
  • Aşağı doğru bakan meme uçları
  • Boyutu eşit olmayan göğüsler (biri diğerinden önemli ölçüde daha büyük olması)
  • Yatarken büyük memelerin verdiği rahatsızlık nedeniyle uyku problemi yaşanması
  • Göğüslerinin altına sıkışmış deriyi etkileyen döküntüler ve / veya enfeksiyon
  • Meme büyüklüğüne bağlı atletik / fiziksel aktivitelere katılamama
  • Meme büyüklüğü ile ilgili duygu durum bozuklukları

Bu semptomlardan bir veya daha fazlasına düzenli olarak maruz kalırsanız, meme küçültme ameliyatı sizin için büyük rahatlama sağlayabilir. Meme küçültme ameliyatından sonra göğüsleriniz bedeninizin büyüklüğü ile doğru orantılı olacaktır. Rahatsız edici semptomları hafifletmenin yanı sıra, göğüs küçültme göğüslerinizin şeklini ve görünümünü estetik hale getiri ve giysilerinizin rahatlığını ve bedeniniz ile uyumunu büyük ölçüde artırabilir.

Meme küçültme için bir adayım, SGK meme küçültme ameliyatımı karşılar mı?

Ameliyatı tartışırken “aday” terimi, fiziksel özelliklere, sağlık koşullarına ve diğer faktörlere dayanan, belirli bir cerrahi prosedür için uygun olan kişiyi ifade eder. Göğüs küçültme için iyi bir aday olmanız, doktorunuzun veya cerrahınızın, durumunuzu incelemenizin yanı sıra tıbbi geçmişinizi inceledikten sonra belirlenmesi gereken bir şeydir. SGK belirli semptomları taşıyan hastalar için doktorların oluşturduğu bir kurul vasıtası ile devlet hastanelerinde bu ameliyatı karşılamaktadır. Ancak bu tür hastalar genelde estetik kaygılardan çok sağlık sebebiyle belirtilen semptomları taşıyan vakalar olmaktadır.

%d blogcu bunu beğendi: