Bizi Arayın +90 546 285 17 05
Bize Ulaşın info@klinikglobal.com.tr
Title Image

Blog

Anasayfa  /  Meme Estetiği   /  Meme Büyütme Sonrası Günlük Yaşam
Meme Büyütme

Meme Büyütme Sonrası Günlük Yaşam

Meme Büyütme Sonrası

Ne kadar süre sonra egzersiz yapabilirim?

Meme Büyütme Sonrası, hastaların ameliyattan hemen sonra yürümeye başlaması önerilir. Ancak, hastalar ameliyatı takip eden altı hafta boyunca yoğun bir fiziksel egzersiz yapmamalıdır. Ağırlık kaldırma, bisiklete binme, jogging ve diğer yoğun fiziksel egzersizler, implantların pozisyon değiştirmesine veya ameliyat sonrası memelerin görünümünü değiştirebilecek yara iyileşme sorunlarına neden olabilir.

İşe ne zaman dönebilirim?

Bu işinize ve fiziksel taleplerine bağlıdır. Bazı genel kurallar şunlardır: İlk 1-2 hafta boyunca üst kol hareketlerinden kaçınılmalıdır. Operasyondan sonra 6 hafta süresince 5 kilodan daha ağır şeyleri kaldırmaktan kaçınılmalıdır. Bu kaldırma kısıtlaması bazı iş kollarındaki hastaların işe dönmesini engelleyebilmektedir.

Ne zaman araba kullanabilirim?

Hastalar konsantrasyon ve dikkat dağıtıcı herhangi bir ağrı kesici kullanmadıkları sürece ameliyattan bir hafta sonra araba kullanmaya başlayabilirler.

Meme ucumda his kaybı olacak mı?

Çoğu kadın meme büyütme ameliyatı sonrası bazı his veya duyum kaybına uğrar. Çoğu hasta için, bu normale dönüş 6-12 ay sürer. Bununla birlikte, kadınların% 15’inde meme başı hissinde kalıcı değişiklikler olabilmektedir.

Ameliyat için çok mu yaşlıyım?

40’lı ve 50’li yaşlarındaki birçok kadın başarılı sonuçlarla göğüs büyütme ameliyatı geçirmektedir. Bu ameliyat için en yaygın hasta gurubu 30’lu yaşlarında, bu operasyonu uzun yıllardır düşünen çocuklu kadınlardır. Yaşamdaki rolleriniz ne olursa olsun, estetik hedeflerinize yönelik en iyi yolu bulmak için bir konsültasyon planlamanızı ve bir uzman doktorla yüz yüze görüşmenizi öneririz.

Ek bir ameliyata ihtiyacım olacak mı?

Bazen meme büyütme hastaları için ek ameliyatlar gerekebilir. Optimal simetriye ulaşmak için göğüs kaldırıcı veya diğer destekleyici prosedürler takip edebilir. Büyütme sırasında, implant rüptürü veya kapsül kontraktürü gibi herhangi bir komplikasyonla karşılaşırsanız ek ameliyatlar gerekebilir. Ek olarak, implante edilmiş göğüsler diğer vücut kısımları gibi yaşlanacak ve gelecekte bazı kadınlar yerçekimi ve yaşlanma sonuçlarını düzeltmek için ek operasyonlar yapmayı seçecektir. Danışmanlık sırasında, siz ve cerrahınız meme büyütme işleminden sonra ek prosedürler olasılığını tartışmalısınız.

Çocukları büyütme olana kadar beklemeliyim mi?

Hamilelik, bir kadının göğüslerinin implant olup olmadığına bakılmaksızın boyutunu ve şeklini değiştirecektir. Bu değişiklikler, herhangi bir implantlı memenin kozmetik görünümünü olumsuz yönde etkileyebilir. Genellikle ameliyattan 6 ay sonrasına kadar gebeliğin ertelenmesi tavsiye edilir. İmplantlarla emzirme hala mümkündür ve bebek ve anne için güvenli olduğu bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

Meme büyütme ameliyatı sonrası neden özel bir cerrahi sutyen gereklidir?

Meme büyütme işleminden sonra tamamen iyileşmeniz zaman alacaktı, ancak iyileşme yolculuğunuz boyunca size yardımcı olabilecek bazı şeyler vardır. Şişliği azaltmanın ve ameliyat bölgesini sabitlemenin en iyi yollarından biri cerrahi sütyenlerdir.

Ameliyat adaylarımız sonuçları iyileştirmek ve iyileşme süresini kısaltmak için neler yapabileceğini soruyor. Ameliyatlarından sonra ilk iki hafta boyunca hastalarımızın cerrahi sutyenini mümkün olduğunca kullanmasını öneriyoruz. Bu, şişliği ve morarmayı en aza indirecek ve iyileşmenizi daha hızlı ve daha rahat hale getirecektir.

Cerrahi sütyen nedir?

Meme büyütme işleminden sonra  göğüslerinizi desteklemek için cerrahi sutyenler tasarlanmıştır. Cerrahi sütyenler şu faydaları sağlar;

 • Yara dokusunun oluşmasını önler,
 • İmplantları mevcut  ve istenilen pozisyonda tutar
 • Memelerinizin yeni şekline adaptasyonu için cildinize yardım eder

İyileşmenin ilk birkaç haftasında, özel sıkılaştırıcı bir sütyene ihtiyacınız olacaktır, ancak çok uzun bir süre değil. Belirli bir süreden sonra bu cerrahi sütyeni sporcu sütyeni ile değiştirebilirsiniz.

Meme büyütme sonrası yara izi nasıl azaltılır?

Birçok kadının göğüs büyütme veya küçültme prosedürlerinden önce taşıdığı en büyük endişelerden biri, cerrahi yara izlerinin ne kadar görünür olacağıdır. Ayrıca estetik  cerrahi sonrası oluşacak izleri azaltmak için bir rehber sunuyoruz. Bu, meme ameliyatları sonrasına spesifik olmasa da meme büyütme sonrası kaynaklanan yara izlerini gidermek için de uygulanabilir.

 • Özel destekleyici sütyen giyin
 • Yara izi için krem kullanın
 • Tamamen iyileştikten sonra bölgeye hafifçe masaj yapın.
 • Sigara içmeyi bırakın
 • Sağlıklı yemekler tüketin
 • Bolca su için
 • İlk 6 ay boyunca doğrudan ve uzun süre güneş ışığına ve UV ışığına maruz kakmaktan kaçının.
 • Tamamen iyileşene kadar egzersiz yapmaktan kaçının
 • Yarayı kuru tutun
 • Çok sıcak duşlardan kaçının
 • Yara izine dikkat edin
 • Yara izinizin beklendiği gibi iyileştiğinden emin olmak için kendinizi izleyin.
%d blogcu bunu beğendi: